
Nasza szkoła
Gimnazjum nr 2 w Pińczowie rozpoczęło swoją działalność 1 września 1999 roku. Posiadamy dwupiętrowy budynek dydaktyczny mieszczący klasy i pracownie specjalistyczne, dobrze wyposażoną bibliotekę z komputerami, świetlicę, gabinet stomatologiczny, pomieszczenia administracji szkoły,dwie pracownie informatyczne z dostępem do internetu.
Blok dydaktyczny szkoły połączony jest z blokiem sportowym, w którym znajduje się sala gimnastyczna, przebieralnie, pokój nauczycieli wychowania fizycznego, pokój pedagoga szkolnego, gabinet lekarski. Przy szkole położone jest boisko do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, bieżnia.
Opodal bloku sportowego znajduje się świetlica szkolna ze stołówką. Nasi uczniowie biorą udział w wielu konkursach przedmiotowych i pozaprzedmiotowych zajmując w nich wysokie lokaty. Możemy poszczycić się laureatami w konkursach z: biologii, ekologii, informatyki, sportu, SKO, recytatorskiego, Fruit-telli, teleturniejach telewizyjnych -"Szalone Liczby", "Budujemy Mosty", "Na Maksa", ekonomii.
Posiadamy jasno określony "Wewnątrzszkolny system sprawdzania osiągnięć uczniów", "Regulamin Uczniowski", "Regulamin konkursu o tytuł UCZNIA ROKU", "Regulamin Samorządu Uczniowskiego". Samorząd Uczniowski naszej szkoły wybierany jest w demokratycznych wyborach pośrednich. Wydaje on gazetkę szkolną "Gimnazjalne Wiadomości", prowadzi "szczęśliwą liczbę", organizuje dyskoteki szkolne i apele, kwestuje na rzecz potrzebujących dzieci.
Rada pedagogiczna szkoły to nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje umożliwiające przygotowanie młodzieży do dalszej nauki i życia we współczesnym świecie. Zapewniamy klimat życzliwości, profesjonalizmu, nauki, wzbogacone programy nauczania i wychowania. Wspieramy rozwój dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zapewniamy im wszechstronny rozwój przez szereg zajęć usprawniających: dydaktyczno-wyrównawczych, kółek przedmiotowych. Uczniowie objęci są programem profilaktycznym "Spójrz Inaczej" (Grant Oświatowy).
Priorytetem w naszych działaniach jest doskonała współpraca między nauczycielami, uczniami i rodzicami. Zmierzająca do integracji środowiska szkoły wokół jej celów i dążeń, do tego, aby cieszyła się uznaniem społeczności lokalnej.

